Banner

Kışın Etkilerine Karşı 9 Nemlendirme Önerisi

Kışın soğuğunu ilk cildimiz hissediyor. Yağmur ve kar romantik sahnelere sebep olup gönlümüzü çalsa da, kış cildimiz için olumsuz etkilere sahip. Nemlendirici bakım ürünleri ile cildimizi korumadığımız takdirde hoşumuza gitmeyecek sonuçlara da hazırlıklı olmamız gerekiyor. El, yüz, dudak ve tüm vücut için ayrı ayrı ürünler mevcut. Hatta o kadar çok çeşit var ki, seçim yapmakta bile zorlanıyoruz. Ürün çeşitliliği kadar fiyat çeşitliliği de göze çarpıyor. Bazen çok ucuz bir ürün, belki on katı fiyata sahip bir üründen daha iyi gelebiliyor cildimize. Benim kullandığım nemlendirme özelliğine sahip ürünlerden bahsetmek istiyorum şimdi sizlere.
 
otacı argan, gülsha, nuxe, english home, dalan, dermokil,
Kışın Etkilerine Karşı 9 Nemlendirme Önerisi
 
Ceradolin - Hidro Losyon (Nemlendirici - Su Bazlı)
Ceradolin Hidro Losyon, hafif bir yapıya sahip. Ağırlık hissi vermiyor -ki bu benim için çok önemli-. Klasik nemlendirici ürün özelliğinden şu noktada ayrılıyor. Sadece çevresel etmenler (sıcak, soğuk, deterjan, güneş vb.) sebebiyle ortaya çıkan cilt sorunları için değil, aynı zamanda sivilce, ekzema/lazer peeling tedavileri sırasında ve sonrasında kullanım için de öneriliyor. Yüz, el ve vücut kullanımı için uygun. Bir nemlendirici üründe beni ilk etkileyen şey kokusu oluyor. Kötü kokan bir ürünü iki de bir elime yüzüme sürmek istemiyorum haliyle. İtici geliyor ürün. Ama Ceradolin Hidro Losyon hafif bir kokuya sahip dediğim gibi. Temizlik hissi uyandırıyor. Severek kullandığım ve önerdiğim bir ürün kesinlikle. Gösterişli ambalajıyla niteliksiz ürünlere nazaran basit görünümlü çok özellikli bir ürün diye düşünüyorum. Fiyatı internet üzerinden satın alınabilecek sitelerde 30TL ile 40TL arasında değişiyor.
 
Otacı - Argan El ve Tırnak Bakım Kremi
Kokusu sebebiyle bir türlü ısınamadığım bir ürün Otacı Argan El ve Tırnak Bakım Kremi. Ambalajı çok hoş, açık bir ürün satın almıyorsunuz. Kapağının arkasındaki sivri kısım ile tüpü delip ilk siz kullanıyorsunuz. Bunu çok beğendim ama eve geldiğimde kokusu hayal kırıklığı yaşattı bana. Otacı beğendiğim ve severek ürünleri kullandığım bir marka. Şampuanlarını çok çok severek kullanıyorum. Bu nemlendirici ürün de Argan serisinin bir parçası. Nemlendiriciliğinde de çok ahım şahım bir şey görmedim. Asıl tırnaklarım için almıştım. Kullanmaya devam ediyorum, tınaklarımda olumlu bir etki görmedim henüz. Yani henüz tırnak bakımı için önerebileceğim bir ürün gibi görünmüyor. Fiyatı 13,50TL ayrıca www.otaci.com 'da.
 
English Home - Rose Body Lotion
English Home tüm ürünlerini, tarzını sevdiğim bir marka ama banyo ürünleri sanki çok geri planda kalmış gibi geliyor bana. English Home vücut losyonu hakkında pek bir yorumla falan karşılaşmıyorum. Farklı seçenekleri de var ancak güllü olan bir harika kokuyor. Klasik gül kokusu beklemeyin sakın. Hafif terapi gibi bir gül kokusu. (Çok mu övdüm bilmiyorum ama ben bayılıyorum kokusuna. :)) Duştan sonra vücuduma uyguluyorum. Nemlendirici özelliğinin çok iyi olmasının yanında, harika kokusuyla resmen enerji ve mutluluk veriyor. Hem uygun bir fiyatı var hem de uzun süre kullanılabiliyor. Hemen vücuda yayılan güzel bir kıvamda çünkü. Fiyatı 12,90TL http://www.englishhome.com.tr 'de ve mağazalarında. Diğer banyo ürünlerini henüz kullanamadım English Home 'un ama denemek istiyorum mutlaka.
 
Dermokil Nemlendirici Krem
Oldukça uygun fiyatlı bir krem ve sanırım bilmeyenimiz yoktur Dermokil 'i. Özellikle annem çok beğenerek kullanıyor. Ben de 20gr.'lık el kremini çantamda taşımak için aldım. Üstelik 1TL 'ye. Dermokil nemlendirici krem, yukarıda bahsettiğim ucuz ama etkili kremlerden. Gün içinde ihtiyaç duyduğumda kullanıyorum. Çabuk emiliyor olması kolaylık sağlıyor. Rahatsız edici bir kokusunun olmaması kolaylık sağlıyor. Nemlendiriciliğini de gayet beğeniyorum. Dermokil nemlendirici krem kullananlar da gayet memnun gördüğüm kadarıyla. Genel olarak beğenilen bir ürün yani. 25gr.'lık fiyatı 1,76TL http://www.dermokilshop.com 'da.
 
Dalan d'Olive Zeytinyağlı Yoğun Bakım Kremi
Nemlendirici kreme ihtiyacım olduğu bir anda denk gelen en ucuz kremi alıp çıkacaktım marketten. Dalan d'Olive zeytinyağlı yoğun bakım kremi 20gr.lık boyu vardı, sadece 1TL fiyatla hem de. Klasik Arko gibi yoğun yağlı kremlerden haz etmiyorum ben pek. Bu da öyle aslında ama zeytinyağlı olmasına rağmen çok da fazla yağ hissi vermiyor. Zeytinyağı katı bir kıvam vermiş ve makyaj bazı olarak harika bir kullanım sağlıyor bu durum. Makyajımın kalıcılığını arttırdığını hissediyorum. Ama yağlı bir cildiniz varsa kullanmamalısınız. Benim karma bir cildim var ve sadece kış aylarında kullanma ihtiyacı hissediyorum. Makyaj bazı olarak dahi olsa yazları fazla geliyor. Havalar soğudu ve bilmem kaçıncı Dalan d'Olive Zeytinyağlı yoğun bakım kremimi aldım. Ayrıca ferah ve temiz bir kokusu var. Dermokil gibi bu da ucuz ama çok etkili kremlerden biri. Ben daha çok makyaj bazı olarak kullanmayı tercih ediyorum. Dermokil 'i ise ellerimde kullanıyorum. Küçük boy olmaları çantamda taşıma kolaylığı sağlıyor ki bu benim için oldukça önemli. Kuru ve karma ciltler için şiddetle tavsiye ettiğim bir ürün kısacası. Sitesinden Dalan ürünlerini inceleyebilirsiniz dilerseniz. http://www.dalan.com.tr
 
Gülsha Gül Suyu ve Gül yağı
Daha önce Gülsha ürünleri yazımda bahsetmiştim, ona da göz atabilirsiniz. Kısaca yine bahsedeyim. Bu tür yağları kullanmayı seviyorsanız, Gülsha tercih edilebilir bir marka. Cam şişede olan gül suyu ferah bir his ve hafif bir nemlendiricilik veriyor. Tonik olarak kullanımından öte sadece nemlendirici özelliği sebebiyle kullanılacaksa yaz ayları için daha uygun. Gülsha gül yağı ise zaten yağ olması sebebiyle daha ağır. Abartmadan azıcık uygulamak gerekiyor. Nemlendiriciliğini oldukça beğeniyorum ama sık kullanım için uygun değil. Sadece duş sonrası yüzüm için uyguluyorum. Cilde elastiklik kazandırıyor.
 
Nuxe Paris Huile Prodigieuse Çok Amaçlı Kuru Yağ
Vanilya Kutu Kasım ürünleri arasında yer alıyordu. Vanilya Kutu Kasım yazımda da bahsetmiştim biraz. Kullandıkça daha da çok sevdiğim ürünler oldu. Yağ kullanmayı sevmeyen hatta cildinde o yağlı hisse kaylanamayanlar bile denemeli bence. Kuru yağ olma özelliği farklı bir şey. Simli olanı ise yağı tekrar tekrar kullanma isteği uyandırıyor resmen. Nemlendirici özelliği de bıraktığı his de çok güzel. Yağları çok sık kullanmayı tercih etmesem de, en çok kullandığım yağlar bu ikisi.
 
EOS Lip Balm
Hem şeker mi şeker görünümü, hem doğallığı, hem de etkin nemlendiriciliği ile çoğunluğun gönlünü çalmış bir ürün EOS Lip balm. Çantadan eksik edilmeyecek harika bir nemlendirici. Hakkında çok fazla söylenecek bir şey yok aslında. Satın alma konusunda sıkıntılar yaşanıyor sadece. En iyisi yurtdışına gidenlere sipariş etmek ya da gittiğimizde almak. Ebay.com vb. mecralardan da set halinde alarak ucuza getirebilirsiniz.
 
Yüz, el, tırnak, dudak ve vücut için nemlendirici önerilerimi bu şekilde sıralayabilirim. Aynı anda pek çok ürünü kullanmak doğru değil tabi ki. O yüzden ara ara değişiklikler yapabilirsiniz. Yağları bu şekilde kullanıyorum ben daha çok. Her gün yağ kullanımı çok çok fazla diye düşünüyorum. Siz de cildinizin tipine ve ihtiyaçlarınıza göre kullanabilirsiniz.
 
Blogger tarafından desteklenmektedir.