Banner

Harika Bir Fransız Animasyonu: Ernest et Celestine

Ernest ve Celestine çok sıcak bir animasyon film. Sadece ayı ve farelerin yaşadığı bir dünya.. Klasik bir konu işleniyor. Yasaklar arasında bir fare ve ayının arkadaşlığı... Basit görünen film aslında pek çok konuda eleştiride bulunuyor da denilebilir. Ayı ve farelerin ayrılıkçı dünyası en göze batan nokta. Birlikte yaşamalarının mümkün olmadığı vurgulanırken, toplumun kendinden olanlara karşı da sergilediği haksız tavır görülüyor. Çocuklar ile ya da sevgili ile izlenecek filmler arasında yer alıyor benim için. Erkekler pek hoşlanmayabilir ama kızlar bayılacaktır. :)
 
animasyon film önerisi, sevgili ile izlenecek filmler, ernest ve celestine
Ernest & Celestine

Kar manzaralı çizgi filmlere çok bayılırım çocukluğumdan beri, o yüzden görsel incelikleri beni benden aldı. Sürekli karlar altında geçen filmde, özellikle farelerin dünyasındaki ince ince düşünülmüş detaylar harikaydı. Fabl türünün son ve en iyi örneklerinden biri sanıyorum bu film. Her yaşta, insana mutluluk aşılayacağını düşünüyorum. Filmin sonunda yüzünüzde bir gülümseme ile nasıl da olumlu olumlu düşünen, pamuk gibi bir insan olduğunuza şaşıracaksınız. :) Mutluluk veren filmler kategorisi diye bir şey varsa, orijinal adıyla Ernest et Celestine tam da o kategoriye giriyor. Hele de Polyanna bir yanım var benim diyorsanız, izlemelisiniz. :)
 
en iyi animasyon film
Ernest et Celestine
Fransız yapımı film, Disney gibi büyük stüdyolar karşısında çok öne çıkamasa da başarılı bir yapımdır. Karakterlerin Fransızca konuşmaları kulaklarımda çınlıyor. :)
Hatta müziğini de dinleyin, öyle karar verin izleyip izlemeyeceğinize.
 
 
Blogger tarafından desteklenmektedir.