Banner

Oha Deliha!

Gupse Özay 'ın rekora koşan filmi Deliha, günden güne artan bir hayran kitlesine sahip. Şimdiden fanatikleri oluşmaya başladı. Şahan Gökbakar 'ın Recep İvedik karakterine benzetiliyor Deliha. Bir kadın komedyenin bir ilk eseri olması sebebiyle de ülkemizde ayrı bir yere sahip. Gupse Özay, Yalan Dünya 'daki Nurhayat tiplemesiyle zaten büyük beğeni toplamış, dikkatleri üzerine çekmişti. Hatta seri şeklindeki Dacia reklamlarında bile ilgiyle izleniyordu. Kısacası Türk halkına kendini sevdirmiş başarılı bir kadın komedyendir Gupse Özay.
 
Oha Deliha, Recep İvedik, Şahan Gökbakar, Düğün Dernek, Eyvah Eyvah
Oha Deliha!
 
Bir de Recep İvedik benzetmesi ile ilgili dikkatimi çeken bir nokta var. Recep İvedik genelde erkeklerin benimsediği bayanların itici bulduğu bir karakterdi. Deliha filmi Zeliha karanteri ise daha çok bayanların benimsediği bir karakter olacak gibi görünüyor. Bunun sebebi bence her erkeğin kendinde bir Recep İvedik görmesi ve her kadının da kendinde biraz Zeliha görmesi.
 
Deliha 'yı izlememiş ve izlemeyi düşünenler için şunu söyleyebilirim. Zorlama espriler yok. Her karakter ayrı ayrı başarılı ve her söz ve hareketleri sizi gülümsetebilir. Ben şahsen bayıldım. Ayrıca şimdiden Zeliha 'nın "Oha" repliği dillere dolandı. :) Devam filmi de gelecekmiş Gupse Özay 'ın son verdiği bilgilere göre. Ben bayıldım ve devam filmini şimdiden heyecanla bekliyorum. Oldukça başarılı bir yapım.
 
Hoşuma gitmeyen bir nokta ise komedi filmlerinin düğün ile bitmesi. Artık Türk komedi filmlerinde düğün sahnesi görmek istemiyorum resmen. Kötü değildi kesinlikle ama düğün finalli komedi filmi istemiyorum şahsen. İtici gelmeye başladı artık. Düğün Dernek, zaten düğün üzerine kuruluydu. Eyvah Eyvah 2 'de de düğün görmüştük finalde. Deliha 'da da düğün görünce birbiriyle çok bağdaştırdım bu filmleri.
 
 
Blogger tarafından desteklenmektedir.