Banner

Yeni Yıla Nerede Girmeli?

Pek çok ülkenin Türkiye 'ye uyguladığı vize rejimi değişince, bizim de yurtdışı seyahat seçeneklerimiz arttı. Farklı farklı kültürel özelliklere sahip ülkelerde yeni yılı karşılayabilir, yeni deneyimler yaşayabiliriz. Ayrıca oldukça uygun fiyatlara bunu halledebiliriz. İyi bir organizasyon gerekiyor sadece.
 

vizesiz tatil, vizesiz yurtdışı seyahati, yılbaşı, yeni yıl, rusya
Rusya - Moskova - Kızıl Meydan
***Yeni yıla girebileceğiniz yerlerden biri Rusya 'dır. Türklerin Rusya 'yı ne kadar sevdiğini düşünürsek, yeni yıl için de iyi bir seçenektir. Güneşin batmadığı beyaz geceleri ile Moskova yılbaşında masalsı bir havaya bürünüyor. Kızıl Meydan ve Kremlin, Yılbaşı için en tercih edilen yerler arasında yer alıyor. Yeni yıl denince aklınıza lapa lapa yağan kar geliyorsa, yılbaşını Rusya 'da geçirebilirsiniz. Kremlin Sarayı 'nın saat kulesi gece yarısı 12 kez çan vurarak yeni yılın başladığını ilan eder. Çan sesini dinlerken, Kızıl Meydan 'da şehrin en büyük havai fişek gösterisini izleyebilirsiniz. Ayrıca Moskova nehri üzerinde tekne ile yılbaşı turu atabilirsiniz.
 
belgrad gece hayati, vizesiz tatil, vizesiz yurtdışı, yeni yıl
Sırbistan - Belgrad


***Sırbistan, özellikle de Belgrad, gece hayatı ile meşhurdur. Düşük bir bütçe ayırmayı düşünüyorsanız yılbaşı seyahatinize, Belgrad oldukça uygundur. Üstelik 1,5-2 saatlik bir uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz. Hem yakın, hem ucuz, hem vizesiz hem de harika bir yılbaşı seçeneğidir Belgrad. Çok cazip değil mi sizce de? :) Ama kış olduğu için diğer şehirleri de gezeyim gelmişken derseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Böyle genel bir gezi için yaz aylarını tercih etmeniz daha doğru olur.
 
vizesiz tatil, vizesiz seyahat, kiev gece hayatı, yurtdışında yılbaşı
Ukrayna - Kiev

***Ukrayna, balkanlarda yeni yıl seçeneklerinden sonuncusu ama kesinlikle eşlerinizi sevgilileriniz yalnız göndermeyiniz hanımlar. :) Ukrayna denilince eğlence ve gece hayatı geliyor akla o kadar. Gece hayatına, eğlenceye düşkünseniz, Ukrayna 'nın Kiev başta olmak üzere pek çok şehrini tercih edebilirsiniz.
 
vizesiz yurtdışı tatili, yeni yıl kutlamaları
Brezilya - Rio

***Şimdi bambaşka bir coğrafyaya, Güney Amerika 'ya gidiyoruz. Yılın her zamanında eğlencesi, festivali, karnavalı bitmeyen Brezilya, yılbaşı eğlencelerinde ise tam anlamıyla coşuyor. Balkanlarda lapa lapa kar sizi karşılarken, Rio 'da herkesi plajda göreceksiniz. Denize girerek yeni yılı karşılayabilirsiniz. Gece yarısı olduğunda Copacabana Plajı ’nda herkes bembeyaz giyinerek denize çiçekler bırakır ve dünyanın en büyük havai fişek gösterilerinden birine sahne olur şehir. Brezilya 'nın bizler için tek olumsuz yanı ulaşımının uzun sürmesi ve biraz pahalı olması.
 
Gönül ister ki her yıl bu ülkelerin birinde girilsin yeni yıla. Seçim yapmak ise tamamen kriterlerinize, imkanlarınıza göre size kalmış. Ama aslolan sevdiklerimiz ile umut dolu bir şekilde yeni yıla girmektir.
 
Blogger tarafından desteklenmektedir.