Banner

Farmasi BB Göz Kremi En İyisi

Fazla makyaj yapmayanların, hatta ben zaten hiç makyaj yapmıyorum diyenlerin bile sıkıntı yaşadığı bir konudur göz çevresi ve özellikle göz altı. Morluklar, renk, ton farkları canımızı sıkar hep. Bu sebeple kapatıcılar her şeyimiz. :) Makyajımın en önemli unsuru benim için. Makyaj yapmasam dahi göz altlarımı kapatma ihtiyacı hissediyorum.

bb krem, farmasi, kapatici, makyaj, guzellik
Farmasi Skin Perfection BB Krem
BB krem çok ilgi çekti, oldukça beğenildi. Fondötenleri bir kenara atıp sıklıkla BB krem kullanmaya başladık. Bir nebze daha doğal ürünler olsa da -ki ben buna inanmıyorum kozmetik ne de olsa- fondötenlere göre duruşları bile çok farklı. Ciltle daha bütünleşiyor, daha doğal bir görünüm verip cildi nemlendiriyor. Markalara ürünlere göre özellikler değişebiliyor tabi. Benim ise favorim olan üründen bahsetmek istiyorum.
Bir Türk markası olan Farmasi 'nin bir ürünü. Son zamanlarda daha çok adını duyduğumuz, hatta ürünlerine olan ilgi ve beğeni sayesinde meraklandığımız bir marka. Avon, Orfilame şeklinde bir sisteme sahip. Farmasi Skin Perfection Balm - BB Eye Cream çok çok beğendiğim bir ürün oldu. Çok tüketici bir insan değilimdir kozmetik konusunda. Beğendiğim ürünü tekrar alırım, yenilerini denemek istiyorum macerasına kapılmam beğendiğim bir ürün varsa. :) Bu da öyle bir ürün oldu.
* Öncelikle Paraben içermediğini belirtmek isterim. Ama en az onun kadar zararlı maddelerin her kozmetik ürününde olduğuna inanıyorum.
* Benim kullandığım renk tonu "medium to dark" Bu renk tonu aralıkları çok iyi. Tek bir tonu kullanmıyorsunuz böyle olunca. Sonuçta cildimizde düz bir duvar gibi tek ton değil. Bir renk aralığı verilmiş. "Light to medium" daha açık tonlar mesela.
* SPF 15 koruma faktörü cildi zararlı güneş ışınlarına karşı koruyor.
* Nemlendiriciliğini de çok beğendim ben. En az nemlendirici krem etkisini veriyor.
* Ürünün asıl amacı olan kapatıcılığı da son derece iyi. Cilt tonuna uygunluğu doğrultusunda bu kapatıcılık etkisi de daha yüksek oluyor bence. Cilt ile bütünleşiyor, pürüzsüz sorunsuz bir göz çevresi yaratıyor.
* Son olarak, Farmasi BB göz kremi, göz çevresinde çizgi çizgi bir görünüm yaratmıyor. Hem pürüzsüz, hem doğal bir görünüm..
Farmasi çok övülen bir marka ve ilk deneyimim oldu bu ürünü. Hayran kaldım. Şimdi sıra diğer ürünlerinde. :)
Blogger tarafından desteklenmektedir.