Banner

Kar Yağmışsa Tadını Çıkarın

Her yer bembeyaz bir örtüyle kaplandığında, havanın soğuğundan korkmadan yürüyüş yapmalı. Yorulana kadar yürümeli hemde. Bir de sohbet arkadaşınız olursa ne de keyifli olur. Kar topu oynayan bir çocuk grubuna denk gelirseniz hemen karışın aralarına. Kısacık da olsa çocuk olun. Her şeyi unutup o anın tadını çıkarın. 

Oyun sona erince sıcacık bir Kafe 'ye atabilirsiniz kendinizi. Cam kenarı bir yerlere oturup sıcak bir şeyler için mesela. Yılın kısıtlı zamanlarında kar manzarasını görebiliyoruz şehirlerimizde. Eziyet olarak görmeyin. Tadını çıkarın. 

Sütlü içeceklerden daha doğrusu sütlü kahvelerden hoşlanmasam da Chai Tea Latte ye bayılıyorum. - ki içinde dikkate alınacak oranda kahve yok, hata bazen hiç kullanılmaz- Tam da bu havaların içeceğidir kendisi. Ama ince belli bardakta içilen demli bir Karadeniz çayından sonra gelir tabi. 

Çocukları karda dışarı çıkarmaktan çekinmeyin kesinlikle. Bünyelerinin kuvvetlenmesi, direnç kazanmaları için çok önemli. Yeni nesil annelerin öyle bir koruyuculuğu var ki çocukları pamuklara sarıyorlar resmen. Sonra büyüyünce çocuğa bakıyorsun sürekli hasta. Çünkü bünyesi zayıf, vücudunun direnci yok, mikroplarla savaşamıyor, alerji oluyor. Bu yüzden az biraz Rusları örnek alıp çocuğunuzu da karda kısa yürüyüşlere çıkarın. Blogger tarafından desteklenmektedir.