Banner

Çocuk Modasının Sırları

Bebek ve küçük çocukları giydirirken tabi ki ilk dikkat ettiğimiz şey onların sağlığı ve güvenliği. Sentetik kumaşlardan uzak durmaya çalışırız onların sağlığı için. Düğme ve benzeri detayların olmamasını isteriz belli bir yaşa kadar, yutmalarından korktuğumuz için. 

Peki, kış aylarında çocuklar nasıl giydirilmeli?

Kış aylarında çocuklarımızı giydirirken "soğan sistemi" adı verilen sisteme dikkat etmeliyiz. "Soğan sistemi" çocuğu kat kat giydirmek demek. Tek ve kalın bir parça çocuğun soğuktan ve hastalıklardan korunması için uygun değildir. Örneğin termal bir iç giyim ürünün üzerine boğazlı bir kazak giydirilebilir. Montunun önü açılsa bile çocuğun boğazından soğuk alması engellenmiş olur. Girilen ortamın ısısına göre, çocuğun üzerindeki giysileri de hafifletmek mümkün olur bu sistem ile.

kız çocuk elbiseleri, erkek çocuk takımları, bebekler,şık elbiseler, moda, trend

Tüm sağlık ve güvenlik detaylarından sonra sıra çocuklarımızın şıklığına geliyor. Büyük küçük herkesin moda adına fikir sahibi olduğu bir zamandayız ve çocuklar neredeyse bizden daha şık olabiliyorlar. Çocuk şıklığı için güzel örnekler olabileceğini düşündüğüm bazı fotoğrafları paylaşıyorum. Böylece siz de fikir alabilirsiniz. Fotoğrafları büyük görmek için üzerlerine tıklamanız yeterlidir. 


çocuk modası, çocuk giyimi, şık çocuklar, kız çocuk giysileri, erkek
 erkek çocuk, kız çocuk, bebek, şıklık, moda,trendçocuk modası, çocuk giyimi, şık çocuklar, kız çocuk giysileri, erkek çocuk modası, çocuk giyimi, şık çocuklar, kız çocuk giysileri, erkek
çocuk modası, çocuk giyimi, şık çocuklar, kız çocuk giysileri, erkekçocuk modası, çocuk giyimi, şık çocuklar, kız çocuk giysileri, erkekçocuk modası, çocuk giyimi, şık çocuklar, kız çocuk giysileri, erkek


Nedense büyümüşte küçülmüş çocuklar pek bir şirin görünür gözümüze. Yani büyüklerin modası neyse, çocuk modası da o yönde şekilleniyor. Yani çocukları da büyüklerin trendlerine göre giydiriyoruz. Bir de çocuk olduklarını fark ettiren detaylar ekledikten sonra, çocukları öpüp mıncıklayasımız geliyor. :) Çocuk modasının asıl sırı budur yani. 
O sezon büyüklerde gördüklerimizi, çocuklarımıza da giydiriyoruz ama çocuk olduklarını unutmuyoruz. Çocuk olduklarını belli eden detaylar ekliyoruz.Blogger tarafından desteklenmektedir.