Banner

Nice'te bir haftasonu

fransa, nice, fransa gezisi, fransa tatili, nice şehir turu, yurtdışı tatili, yurtdışı gezisi, seyahat, gezi önerileri
Nice Tatili!
French Riviera olarak adlandırılan bölgede yer alan, Akdeniz kıyısında harika bir Fransız şehridir Nice. Her mevsimde kısa süreli tatiller için değerlendirilebilecek bir şehirdir. Çünkü Akdeniz iklimi etkisi altında olması sebebiyle ılıman bir iklime sahip. Her mevsim rahatlıkla şehirde dolaşıp tadını çıkarabilirsiniz. Nice özellikle Balayı tatili için önerilen bir şehir. Bazen kısa da olsa tatillere ihtiyaç duyuyoruz. Kısa tatil önerileri arasında en iyi seçeneklerden biridir Nice. Çünkü İstanbul 'dan 3 saatlik direkt uçuş ile şehre ulaşılabilir. Ayrıca her mevsim gidilebilir olması da büyük avantaj.

kısa tatil önerileri, haftasonu tatili, gezi, yurtdışı seyahati
Fransa - Nice
Fransa 'nın güneyinde yer alan Nice harika manzaralara ev sahipliği yapıyor. Ünlü Parc Floral du Phoenix, büyüleyici doğal hazineleri sunuyor örneğin. Burada dünyanın en büyük cam evi ile karşılaşabilirsiniz. Farklı tropikal iklim bitkilerini burada bir arada görebilirsiniz. Yapay göl üzerinde yüzen Asya Sanat Müzesi 'ni ziyaret ederek, sayısız kuş türünü görebilir, her cuma yapılan Asya kültürü etkinliklerine katılabilirsiniz.

Eski Nice adı verilen bölge, eski olana, tarihe, sanat ve mimariye meraklı olan herkesin bayılacağı bir alan. Eski Nice 'in dar sokaklarında kaybolup, sanat atölyelerini, sıralı renkli dükkanları gezebilirsiniz. Bu bölge fotograf severlere harika kareler sunuyor.

tatil, nice şehri, akdeniz, seyahat, cannes, monte carlo, akdeniz, fransız rivierası
Eski Nice Bölgesi
En güzeli de, havalimanından Kale Tepesi denilen bölgeye kadar şehrin Akdeniz kıyısı boyunca uzanan Pormenade des Anglais adı verilen yürüyüş yoludur. Burada yapacağınız yürüyüş sırasında hem etraftaki harika villaların mimarisini inceleyebilir, hem büyüleyici bahçelerde dinlenebilir, hem de Akdeniz manzarasını izleyebilirsiniz. Bu yürüyüş yolu, Nice 'e uğrayan herkesin uğraması gereken yerler arasında gösteriliyor.Blogger tarafından desteklenmektedir.