Banner

"İnternetten Alışveriş" Bağımlısı Olan Var mı?

Alışveriş biz kadınlar için hem bir eğlence hem bir terapidir çoğu zaman. İnternet yaygınlaştıkça bizim alışverişlerimiz birer krize dönüştü, çünkü artık alışveriş yapmak çok kolay. Çarşıya, pazara, mağazaya gidene kadar yolda fikrimizi değiştirebiliriz ya da bir ürünü deneyip beğenmeyip almaktan vazgeçebiliriz. İnternetten alışveriş ise bu imkanları sunmadığından bizi caydıracak bir etken kalmıyor. İki tuşla alışveriş yapıyoruz sonra bir bakıyoruz her gün kargolar geliyor. Bu sefer de gelen her kargoya hediye paketi gözüyle bakıyoruz. Bir mutlu oluyoruz o kargo poşetini yırtıp içindekine bakarken. Sanki para ödemedik de biri bize hediye gönderdi. :) 

alışveriş sitesi, internetten alışveriş siteleri, alışveriş çılgınlığı, hesaplı alışveriş, indirim, puan, internet alışveriş, elbise satın al, giyim siteleri

Kadınların o kıvrak, sivri zekası konu alışveriş olunca hatta internetten alışveriş olunca azıcık kısa devre yapıyor. :)
Alışveriş siteleri de öyle 3-5 tane değil artık, ödeme sistemleri de. Yani kaçarınız yok alışveriş yapacaksınız bir şekilde, size uygun ödeme sistemini sunan site de çok, istediğiniz kriterlerde ürün satan ya da istediğiniz şekilde gönderim yapan alışveriş sitesi de çok. İster yurtiçinden ister yurtdışından alışveriş yapın. Resmen alışverişte sınırları ortadan kaldırdılar bir şekilde. Hı tabi yurtdışından alışverişte yasaklı veya limiti olan ürünler var o ayrı. 

Puan, indirim olayları da hala bizi kandıran en iyi satış yöntemlerinden. Hesaplı alışveriş yapıyoruz ya da yaptığımızı sanıyoruz çünkü. 

Tüm bunlara rağmen alışverişten vazgeçmemiz mümkün değil. Tüketim çağı ne de olsa. Gerekli gereksiz almaya devam edeceğiz. İnternetten çeşit çeşit ürünleri incelemek satın almak, gelmesini beklemek çok zevkli. Haydi "internetten alışveriş" bağımlısı olanlar parmak kaldırsın, görelim kimlermiş. :) Hem nerelerden ne alıyorsunuz?
Blogger tarafından desteklenmektedir.