Banner

Masalsı Kent Beyrut

Beyrut genel kanının aksine oldukça güvenli ve rahat hareket edilebilen bir kent. Müslümanlar ve Hıristiyanlar'ın bir arada sorunsuz yaşayabilmesi, geçmişte yaşanmış olan, bugüne acı hatıralar bırakan iç savaştan kaynaklanıyor sanırım. Kentin sokaklarında dolaşırken bazen kendinizi bir Avrupa kentinde gibi hissedebilirsiniz.

beyrut gece hayatı, en iyi nargile, yurtdışı seyahat, vizesiz seyahat, vizesiz gidilecek ülkeler, vizesiz tatil beyrut, lübnan
Gece hayatı ile ünlü kent Beyrut.
Burası tam da nargile keyfi yapılacak bir kent, bu insanlar her yerde nargile içiyor. Seyyar nargileci bile var ünlü kordon boyu Corniche El Manara 'da. Beyrut gezi rehberi hazırlarken, merkezde bulunan noktaları aynı gün içerisinde gezmeye özen gösterin. Böylece taksiydi pazarlıktı uğraşmadan yürüyerek yaparsınız gezinizi. Ama uzak mesafelerde taksi, dolmuş ya da otobüsleri kullanmanız gerekiyor. Taksiler çok pahalı olmadığı için kullanmak daha mantıklı oluyor ama pazarlık yapmak şart. Taksimetre bulunmuyor, binmeden önce hangi fiyatta anlaşırsanız o.

Beyrut 'ta ünlü markaların mağazalarından alışveriş yapabileceğiniz gibi lüks mekanlarda da dinlenebilirsiniz. Bundan öte, kentin gece hayatı dünyaca ünlüdür. Beyrut gece hayatı kaliteli kulüpleri ile Avrupa'yı aratmamaktadır.

Şehirde yeterince zaman geçirdikten sonra Beyrut çevresindeki tarihi kalıntılara gezi yapabilirsiniz. Byblos, ilk yerleşim bölgelerinden biri olduğu için oldukça önemlidir. Jeita Grotto ise büyüleyici mağaralarda kayık sefası sunuyor ziyaretçilerine.

Son olarak ülkemizden  Beyrut ulaşım olanaklarına değinecek olursak, İstanbul üzerinden doğrudan uçuşlarla 2 saati bile bulmayan bir süre sonunda ulaşılabiliyor. Beyrut Havalimanı 'ndan ise 15-20 dakikalık bir yolculuk ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Lübnan vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında yer alıyor.
Blogger tarafından desteklenmektedir.