Banner

Liverpool'a Gitmeden Önce

ingiltere, liverpool yolculuğu, liverpool'a gidenler, yurtdışı ucuz seyahat
Liverpool Gezisi
Liverpool daha çok futbol ile ilgili olanların aşina olduğu bir kent. Ancak The Beatles 'ın doğduğu kent olması da kenti sevmemiz için geçerli bir sebep. Diğer yandan bu kent köleliğin başlangıç noktası ve de tarihte köleliğin merkezi olarak anılmış bir kent. Bu çirkin tarihin izleri ise köleliğin yasaklanması ile sadece müzelerde kalmış. Şehrin harika limanları ise kentin zenginliğinin ve gelişiminin, insan değil de farklı farklı ürünlerin ticaretinin yapılması ile sürmesini sağlamıştır. Hatta bir dönem, dünyanın %40'ının dış ticareti bu kentten geçmekteydi. Ön bilgilerin ardından Liverpool seyahati düşünenlere küçük önerilerde bulunalım.

Öncelikle ucuz uçak bileti bulmanın yollarını bir zorlayın. Bunun da bir tekniği var. Mobil uygulamalar sayesinde birazda erken bir tarihte uçak bileti alırsanız, ciddi miktarlarda tasarruf sağlayabilirsiniz uçak bileti üzerinden. Bundan sonraki ulaşım konusu şehir içi araçları. Merkezi alanda gezilecek yerler çok fazla ve aslında çok fazla yürüseniz bile araçla gezmenin hiçbir zevki kalmayacaktır. Bu sebeple merkez ve çevresinde yürüyebilirsiniz. Bunun dışında demiryolu imkanları çok gelişmiş durumdadır. Liverpool 'un ardından 1 saatlık bir tren yolculuğu ile Manchester 'a da gidebilirsiniz. 

Şehirde gezip görülmesi gereken çok fazla alan, çok fazla yapı var. Liverpool gezi rehberi çok gerekli yani size. Gezi rehberi hazır kitaplar alınabileceği gibi, kendi listenizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz ki bence daha sağlıklı olacaktır. Daha önce gitmiş olanların yazılarını okumak çok şey katacaktır size. 

Liverpool iklimi oldukça uygun seyahat için. Çok uç sıcaklıklar ile karşılaşılmaz. Yazlar serinken, kışlarda ılık geçer. Yazın tek farkı güneş sanırım. 
Blogger tarafından desteklenmektedir.