Banner

Cilt Lekelerini Doğanın Sihirli Dokunuşu ile Yok Edin

avokado maskesi, avakado, cilt bakımı, cilt lekeleri nasıl geçer, doğal maskeler, doğal cilt lekesi maskesi, aynısafa bitkisi ne işe yarar, avokadonun faydaları
Cilt lekelerine karşı etkili avokado maskesi
Çeşitli sebepler ile ortaya çıkabilen cilt lekeleri, özellikle de yüz bölgesinde ise çok can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Çeşitli sebepleri olsa da, bu can sıkıcı lekelerin temel sebebi güneşin zararlı ışınları. Güneşin faydalarını da almak gereke elbette, hatta bu da bir zorunluluk ama güneşin zararlarına karşı önlem almazsak, zaman ile daha vahim bir hal alan lekeler ile uğraşmak zorunda kalabiliriz. Güneş kremi kullanımı, büyük oranda tehlikelere karşı önlem oluşturmaktadır. Cilt tonunun açık ya da koyu olması hiç bir fark yaratmıyor ve her tip ciltte güneşe karşı önlem alınması gerekiyor.

Zaten oluşmuş olan lekelere gelince, çeşitli ürünler bu lekelerin görünümünde çeşitli etkilerde bulunduğunu iddia ediyor. Ancak son derece yüksek fiyatlara satılan ürünler oluyor bunlar genellikle. Geçen gün gerçekleştirdiğim Turuncu Kasa alışverişimde gelen tester ürünlerden biri de bu amaçla üretilmiş olan NeoStrata Enlighten Pigment Controller. Sadece lekeli bir bölümde uyguluyorum şuan. Zaten küçük bir deneme boyu olduğu için. Tüm yüzümde kullanırsam etkisini göremeden ürün bitecek ve etkisini bilmediğim bir ürünü satın almak istemem. Ürün hakkındaki deneyimlerimi elbette paylaşmak isterim ancak öncelikle herkesin öve öve bitiremediği doğal bir maske var. Lekeler konusunda çok iddialı olduğu söyleniyor. 

Avokado Maskesi, mucizevi mevye avokado ve aynısafa bitkisi ile hazırlanıyor. İbrahim Saraçoğlu 'nun tarifi ile şöyle hazırlanıyor maske.  1-2 tutam kadar alacağınız aynısafa bitkisini bir bardak su da 5 dakika kısık ateşte kaynatıyorsunuz. Yumuşak olan avokadonun ise iki yemek kaşığı kadar bir bölümü alarak, 2 tatlı kaşığı kadar hazırladığınız aynısafa bitkisinin suyu ile karıştırıyorsunuz. Öyle kremsi bir yapısı oluyor ki inanılmaz. Sonra bunu yüzünüze çok ince bir tabaka olmayacak şekilde sürüyorsunuz. En az 1 saat en fazla 2 saat olmak üzere bu şekilde bekleyebilirsiniz. Hem cilt bakımı, hem de cilt lekeleri için son derece etkili olduğu söyleniyor deneyenler tarafından. İbrahim Saraçoğlu çok da iddialı. Haftada iki kez olmak üzere bir ay uygulandığında belirgin bir sonuç görüleceğini söylüyor. Cilt lekeleri için olmasa bile cilt bakımı için doğal maske olarak da kullanılabilir bence. Bazen doğal maskeler, pahalı ürünlerden daha etkili olabiliyor. 
Blogger tarafından desteklenmektedir.