Banner

Bursa'da Balık Nerede Yenir?

Geçenlerde tesadüfen balık yediğimiz ve kaliteye inanamadığımız bir mekandan bahsetmek istiyorum. Küçük mütevazi bir dükkan burası. Mudanya 'da bulunan Gözde Balık Lokantası 'ndan bahsediyorum. Yarımada da değil de daha ileride kordon boyunda yer alıyor burası. Aynı isme sahip balıkçının bitişiğindeki dükkan. 

balık lokantası, bursa, mudanya, bursada balık nerede yenir, hamsi, istavrit, balık çorbası
Bursa'da Balık Nerede Yenir?
Ne zaman giderseniz gidin taptaze balık servis ediyorlar. Balıkçı ile aynı yer olmasının avantajı bu tabi. Çünkü tezgaha düşen taze balıklardan alarak hazırlıyorlar sizin siparişinizi. Bu kadar taze ve lezzetli olmasının yanında porsiyonların büyüklüğü de şaşırtıcı. Örneğin; Hamsi istediğinizde gelen porsiyonun yarısı kadarına, farklı bir mekanda iki katı ödeme yapmıştık. Ayrıca bu kadar da lezzetli değildi. 
Salatanın taze ve temizliği de dikkatimi çekti benim. Evimizde yapıp yediğimiz salata gibi, yeni hazırlanmış gibiydi. Zeytinyağı ile birlikte servis edildi. Birde beyaz ekmek değil, çavdar ekmeği bulunuyor masalarda. Bursa'da taze balık yenilebilecek yerler arasında yer alıyor Gözde Balık Lokantası. Yeni bir yer mi eski mi hiç bir fikrim yok, biz ilk defa denk geldik. Ayrıca fiyatlarının uygun olduğunu da belirteyim. 

Blogger tarafından desteklenmektedir.