Banner

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

parfüm önerileri, erkek parfümü önerisi, kadın parfümü önerisi, parfüm çeşitleri, kokular, etkileyici parfümler, çekici kokular, seksi parfümler
Parfüm seçmek!
Parfüm seçimi özellikle de bayanlar için ne kadar da önemlidir. En sık yapılan hatadan bahsetmek gerekirse; o da başkasında beğendiğimiz parfümü hemen gidip almaktır. Oysa ki her koku her tende aynı sonucu vermez. Sarışın kokusu, esmer kokusu söylemleri de buradan gelir. Parfümlerin ten ile uyumu kadar kişiliğimize de uyumu önemlidir. Örneğin; kimisi cesur dikkat çekici parfümler ile ilgilenirken, kimisi de hafif kokuları tercih eder. 
Parfüm seçimini gün ortasında yapmak, daha doğru seçim yapmanızı sağlayacaktır. Çünkü sabahları duyularımız tam açılmamış olabiliyor. Parfüm denemeden önce ağır yemekler yememiş olmakta faydalı olacaktır. Bu durum kokuları yanlış algılamanıza sebep olabilir. 
Parfüm seçimi yaparken kokuları bileklere sıkmak gerek ama günlük hayatımızda parfüm sıkarken de yine kolların iç taraflarını tercih etmek en doğrusudur. 
Parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler, aslında küçük ama önemli detaylardır genel itibariyle. Beslenme biçimi ve ten rengi en önemli etkendir bize yakışan kokularda. Kokunun teninizde bırakacağı etki, temelde bu şartlara bağlıdır. 
Genel olarak parfüm önerisi yaparken, iş hayatında yer alan ve genellikle topuklu ayakkabı giyen bayanlara baharat, oryantal, paçuli ya da sandal içerikli parfümler tercih etmelerine dikkat edilir. Spor yapanlara önerilen parfümler ise daha hafif ve tazeleyici kokular olacaktır. 
2015'in en iyi parfümleri listeleri de gündemdeyken değinmek gerek. Henüz yılın başlarındayız ancak, yılın en çok satan üç parfümü şöyleymiş.


1. Light Blue - Dolce & Gabbana

2. Angel - Thierry Mugler 
3. Euphoria - Calvin Klein 

Blogger tarafından desteklenmektedir.