Banner

P.K. - Peekay - Aamir Khan

Aamir Khan söz konusu olunca başarılı olmayan bir film düşünemiyorum. Elbette ki eleştirilecek çok fazla yönü olabilir filmlerinin ama her biri ayrı güzel. Aamir Khan filmleri arasında, en sevdiklerim 3 Idiots ve Taare Zameen Par olmuştu ve Ghajini 'yi de sevmiştim ama çok ağır dram gelmişti o bana. Şimdi ise yeni bir favori filmim var. 2014 yılının Aralık ayında vizyona girmiş olan ve 8.7 IMDB puanına sahip Peekay.

aamir khan, peekay, pk, hint filmleri, hint filmi, uzaylı filmi, tanrı, en iyi film, en iyi hint filmleri
P.K.
Peekay sanırım sarhoş anlamında kullanılıyor Hintçe 'de. Filmin konusundan bahsetmek gerekirse, Aamir Khan araştırma için dünyaya gelmiş bir uzaylıyı canlandırıyor. Ancak dünyaya gelir gelmez, dönüşte uzay gemisini çağırmasına yarayan cihazını çaldırır. Yapacak bir şey yoktur, dilini anlamadığı, hakkında bir şey bilmediği dünyada cihazın peşine düşer. Bu sırada da herkes ona ancak tanrının yardım edeceğini, tanrının bileceğini söylemektedir. Bu durum da, insanların Peekay olarak adlandırdığı karakterimizin kafasını karıştırmaktadır. Peekay, tanrıya ulaşmanın yollarını aramaya başlar.
bollywood, hint filmi, peekay, aamir khan, en iyi filmler, 2014, 2015 filmleri
Peekay
Bu arada iki kez izlediğimi söylemiş miydim? :) Yine de izleyebilirim, biraz arayı soğutayım dedim sadece. Diyaloglar çok etkileyici, Peekay 'in mantığı da öyle. O yüzden tekrar izlediğimde, ilk seferde kaçırdığım detayları yakaladığımı fark ettim.


Klasik bir Hint filmi olarak bol müzikli olduğunu da belirteyim. Müzikleri de harika, film çıkmadan önce merakla bekleyen izleyicilerin kafasını karıştıran afişleri de. 
Bir de söylemeden geçemeyeceğim, kim inanır ki Aamir Khan 'ın 50 yaşında olduğuna. :)


Blogger tarafından desteklenmektedir.