Banner

Çikolata - Chocolat - Film Önerisi!

Hikayeden çok güzel görüntüler görmek için izleyeceğiniz, sıcacık bir atmosferi olan bir film istiyorsanız Çikolata, orjinal adı ile Chocolat tam da böyle bir film. 2000 yılında yapılmış olan İngiliz Amerikan ortak yapımı film, Juliette Binoche ve Johnny Depp 'in muhteşem oyunculuğu ile taçlanıyor. Bir roman uyarlaması olan filmde, Juliette Binoche tarafından canlandırılan Vianne Rocher karakteri, kızı Anouk ile bir kasabaya gelerek yerleşir. Burada açtıkları çikolata dükkanı ise kasabanın hayatını derinden etkileyecektir. Çikolata filmi, çikolatanın büyüsünü o kadar güzel o kadar sıcak bir atmosferde anlatıyor ki, kasabalıları etkilediği gibi, izlerken sizi de etkisi altına alacaktır. 

çikolata filmi, çikolata filmleri, çikolata, çikolatalı filmleri, çikolata ile ilgili filmler, chocolat movie, chocolat filmi, johnny depp, fransız filmi, cafecik
Chocolat - Çikolata
Vianne ve Anouk 'un hayatı ise çingene Roux ile derinden etkilenecektir. Önceleri düşman kabul edilen Roux ise kasabada önemli izler bırakıyor. Romantik sahnelere yer verilen film, büyük olayların yaşanmamasına karşın o kadar güzel sahneler barındırıyor ki, izlemek inanılmaz keyifli oluyor. Fransa'da Burgonya'da Flavigny-sur-Ozerain kasabasında çekilen film, 1959 kışında geçmektedir ve kasabanın muhteşem görüntüsü, yolu bu bölgeye düzenleri kasabayı ziyaret etmeye davet etmektedir. 

çikolata filmi, çikolata filmleri, çikolata, çikolatalı filmleri, çikolata ile ilgili filmler, chocolat movie, chocolat filmi, johnny depp, fransız filmi, cafecik
Chocolat - Çikolata
Filmin en güzel sahneleri ise bana göre çikolata dükkanında geçen konuşmalardır. Gelen müşterilerin çikolata ilgisi, Vianne 'nin müşterileri ile olan önsezi yüklü iletişimi ve yaşanan tüm sıcak dakikalar, çikolatanın büyüsünün hissedildiği bu dükkanı son derece ilgi çekici kılıyor. Üstelik film ile ilgili olarak bir de önerim var. Chocolat yani Çikolata fimi izlenmeye başlanmadan önce, mutlaka yakınlarda bir yerde çikolata bulundurulmalıdır. Film boyunca mutlaka çikolatanın etkisinde kalacaksınız ve başlarda olmasa da sona doğru mutlaka canınız çikolata çekecek. :) Bu sebeple, bu öneri sizin için hayati önem taşıyabilir. Yoksa gecenin bir vakti çikolata aramaya çıkabilirsiniz. 
Ayrıca Johnny Depp hayranları, kendisinin oldukça genç hallerini görecekleri bu filmi kaçırmamalılar. Evsiz, yurtsuz, nehirde gezen bir gemide yaşayan çingeneyi canlandırıyor bu filmde kendisi. Hayranlarına da buradan duyurulur. :)

Son olarak şunu söylemeliyim ki, Chocolat filmi tam olarak huzur ve diğer güzel duyguları hissedeceğiniz sakin bir film. Dolayısıyla, sakin ve hafif romantik bir film istiyorsanız kesinlikle izlemelisiniz. Çikolata stoğu uyarımı tekrarlamama gerek yok sanırım :) 

Blogger tarafından desteklenmektedir.