Banner

Tarih Sevenlere Harika Bir Önerim Var!

Tarih öyle bir kavram ki, aynı olay her anlatıcının kelimelerinde farklı bir nitelik kazanıyor. Bu sebeple yorumlarda tarihi kaynaklara bağlı kalınması ve kaynakların bağdaştırılarak yorumlanması çok önemlidir. Ezberletilen tarihin dışına çıkıp, araştırmak ve detayları yakalamak gerçeklere bir adım daha yaklaşmak anlamına gelmektedir. Niteliksiz yazarların, kıt bilgileri ile komik olmaya çalışarak yaptığı tarih, tarih değildir. Bu sadece karalama politikasıdır. Dolayısıyla ciddiyetten uzak söylemlere kapılmadan, gerçek tarihin peşine düşmek gerekir. Bu notada ise çeşitli tarih kaynakları ve bu alandaki önemli isimlerin kaynaklara dayanan yorumlamaları büyük önem arz ediyor. 

tarih, tarihci, beyaz tarih, tarih sitesi, tarih kaynakları, doğu türkistan, abdülhamit han, tarih soruları, cafecik
Tarih sevenlere öneridir.
Yeni keşfettiğim ve henüz yeni bir oluşum olan www.beyaztarih.com da, tarih sevenlere ışık tutabilecek nitelikte bir tarih tutanağıdır. Tarih tutanağı dememin sebebi, bir kaynaktan öte, detaylara dikkat çekerek, gözden kaçanları toparlayan, çeşitli verileri derleyerek yorumlayan ve tarihe kuşbakışı bir bakış açısı ile bakmamızı sağlayıp, detayda boğulmamızı engelleyen bir yapıya sahip olmasıdır. 

tarih, tarihci, beyaz tarih, tarih sitesi, tarih kaynakları, doğu türkistan, abdülhamit han, tarih soruları, cafecik
Yeni Başlayanlar için Doğu Türkistan Sorunu
Tarih boyunca dünyanın en çok okunan 10 kitabı, yeni başlayanlar için Doğu Türkistan Sorunu, Mısır'da bulunan tarihi tabletler, hurda çöplüğünden dijital ortama Osmanlı Arşivleri gibi ilgi çekici konuların yanında, www.beyaztarih.com üzerinden hem yazarların ve daha pek çok önemli şahsın biyografisine ulaşılabilir, hem tarih ile ilgili gelişmeler takip edilebilir, hem de tarihte bugün köşesi ile günün önemi hakkında bilgi edinilebilir. 
Blogger tarafından desteklenmektedir.