Banner

Makarna Cipsi Nasıl Yapılır?

Bazı insanlar vardır, tıp kı benim gibi makarnanın her çeşidine bayılırlar. Ben çeşit çeşit soslarla yaptığım makarnalara bayılıyorum amma ve lakin miden çok az bir kısmını kabul ediyor. Bir tencere yiyecek potansiyelim var sanırken, midem kabul etmemeye başlıyor ve azıcık yiyorum. Makarnanın cipsi yapıldığını duyduğumda ise önce bir yadırgadım ama sonra son derece lezzetli olduğunu gördüm. Hele de çocuk menüsü hazırlarken bu tarifi mutlaka kullanmalısınız. Çocuklar için sağlıklı yiyecekler kategorisinde bile değerlendirilebilir bu tarif, tüm yağ yoğunluğuna karşın en azından içinde ne olduğunu bilirsiniz. Uzatmadan çocuklar için sağlıklı yiyecekler arasında yer alan tarifimize geçiyorum;

makarna cipsi, makarnadan yapılanlar, makarna cipsi nasıl yapılır, makarna cipsi tarifi, çocuklar için sağlıklı yiyecekler, çocuklar için atıştırmalık, evde ne pişirmeli, cafecik
Makarna Cipsi Tarifi
Makarna cipsi hazırlarken çeşit çeşit tarifler ile karşılaşmak mümkün. Bir iki denemeden sonra damat tadınıza uygun olanı bulabilirsiniz. Öncelikle makarna cipsi için makarna seçmeniz gerekiyor. Şekli tamamen size kalmış. 
Makarnaya ek olarak 3 yemek kaşığı kadar mısır unu kullanmanız önerilir
Sıvı yağ tercihinde ise çiçek yağ, zeytinyağ, msır özü gibi seçeneklerden birini kullanabilirsiniz. 
Gerisi ise tuz ve baharat.

Makarna cipsi hazırlarken öncelikle makarnalarınızı kısa süre haşlamanızı öneririm. Böylece parçalanmasına engel olursunuz. Haşlamadan sonra mısır ununa bulayarak tavaya alabilirsiniz. Bol yağda kızartılan cipsleri ister tavadayken isterseniz de tabağa aldığınızda tuz ve baharatla harmanlayabilirsiniz. 

Soğuduktan hatta bir iki gün bekledikten sonra makarna cipsi daha lezzetli olacağı için bolca yapıp saklamakta fayda var. Yanına bir de yoğurtlu sos yaparsanız nefis olur.

Blogger tarafından desteklenmektedir.