Banner

Enerji Kaynağı Guarana Nedir?

Güney Amerika başta olmak üzere, pek çok ülke genelinde enerji içeceklerinin temel maddesi olarak bilinen guarana, amazonlarda yetişen çalı tipli bir bitki türüdür. Bazı içeceklerin içeriğinde gördüğümüzde guarana nedir sorusu aklımıza gelir. Özellikle son zamanlarda daha çok duymaya başladığımız guarana adı verilen bu besin, enerji vermesi amaçlanan ürünlerin içeriğinde kullanılıyor. Bu tip ürünleri tükettiğinizde, daha enerjik ve daha canlı olduğunuzu fark edeceksiniz. Uykunuzun açıldığını, zihninizin de daha canlı olduğunu fark edeceksiniz. Dolayısıyla, enerji içeceklerinin yarattığı etkinin büyük bir bölümü guarana bitkisine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. 
Guarana tohumları hakkında bilinen en ilginç bilgi ise kahve çekirdeğine göre üç kat daha fazla kafein içermesidir. Dünyanın en zengin kafein kaynağı olarak da nitelenmesi boşuna değildir bu durumda. Guarana tohumları ile ilgili olarak dikkat çeken bir bilgi ise içeriğinde yer alan kafein yanında teofilin ve teobromin oluşudur. Bu maddeler, yüksek oranda alkoloid taşırlar.
Yapılan klinik çalışmalar gösteriyor ki, teofilin kalp ve sinir merkezini uyarıyor. Buna bağlı olarak yorgunluğu alıp, konsantrasyonu artırıyor. 
guarana, guarana nedir, güney amerika, enerji içeceği, kahve,kafein, astım, kanser, uyku açıcı, enerji verici, nescafe, nescafe action, nescafe üçü bir arada
Guarana nedir?

Guarana nedir sorusunun cevabı olarak verilebilecek olan ilginç bilgilerden biri ise iştahı azaltıp, beyni canlandırma özelliğidir. Ayrıca astım ve de kanser için faydalı olduğu da bir gerçektir. Hem entelektüel kapasite hem de fiziksel gücü artırması, enerji içeceklerinde kullanılmasının temel özelliği olarak kabul edilebilir. Ancak elbette ki kontrollü olarak kullanılması gerekir. Enerji içeceklerinin ortaya çıkarabildiği etkiler gözardı edilmemeli. Guarana desteği almak için sadece enerji içeceklerini tercih etmeniz gerekmiyor bugün. Nescafe 'nin yeni hazır kahve çeşidi olan Nescafe Action, size aynı gücü verebilir. Özellikle sınavlara hazırlanan öğrenciler ya da uzun süre yoğun çalışanlar, Nescafe Action ile güçlerini muhafaza edebilirler. 
Ayrıca bu içeriğin bir reklam metni olmadığını, tamamen kendi deneyimlerime dayandığını da belirtmek isterim. Bazen geceleri uzun saatler boyunca yazı yazmam gerekiyor ve belli bir süre sonra enerjim düşüyor. Uyku da zorlamaya başlıyor. Bu durumda Nescafe Action guarana içeriği ile en azından bir süre daha çalışmama imkan tanıyor. Yalnız sade, şekersiz ve sert kahve sevdiğim için tadından çok hoşlanmadığımı belirtmem gerek. Üçü bir arada kahve lezzetinde olan Nescafe Action, lezzet olarak kesinlikle bana hitap etmiyor. Ancak etkileri oldukça işimi gördüğü için tüketmeyi tercih ediyorum. 


Blogger tarafından desteklenmektedir.