Banner

Sevgi İzi ilk Meyvesini Verdi

müge anlı ile tatlı sert, müge anlı, sevgi izi, sevgi izi projesi, sevgi izi bursa, sevgi izi nerde yaptırılır, sevgi izi yapılan yerler
Müge Anlı
Sevgi izi projesi, Müge Anlı ile Tatlı Sert programı öncülüğünde yakın zaman içerisinde hayata geçirilmişti. Anlam ve önemi her zaman vurgulanan bir konuya dair, ülkemizde ilk kez böylesine ciddi ve böylesine büyük bir proje gündeme geldi. Özellikle engelli yakınları ya da kaybolmasından korkulan bir yakını olanlar, bu projeye gösterdikleri yoğun ilgi ile bu anlamdaki ihtiyaçları da gözler önüne serdiler. Müge Anlı ile Tatlı Sert programı ise her zaman insanların iyiliğini gözeten bir çalışma prensibi ile bu güzel uygulamanın öncüsü oldu. Hatta Sevgi izi projesinin temeli olan numaralı dövmelerden Müge Anlı da kendisine yaptırdı. Sadece ülkemiz için değil, dünya genelinde ihtiyaç duyulan bu uygulama, oldukça ses getirdi ve pek çok çevreden güzel tepkiler alındı.
Asıl sevindirici olan ise ilke kez Sevgi izi kampanyası ile numara almış ve dövme yaptırmış olan bir engellinin kaybolması ve ardından bu numara ile zaman kaybı olmadan bulunması oldu. 

Bu da gösteriyor ki bu anlamda büyük bir ihtiyaç söz konusu. Henüz bir iki haftalık olan bir projenin bu kadar kısa sürede sonuç vermesi, bu anlamdaki ihtiyacın büyüklüğünün de asıl yansımasıdır. 
Sevgi izi, belki de çok geç kalınmış bir uygulama. Çünkü Müge Anlı ile Tatlı Sert programında görüyoruz ki engelli olanlar, yaşlılar ya da çeşitli problemler ile kendini ifade edemeyenler, yakınlarını kaybediyor ve bulunmaları çok da kolay olmuyor. Hatta aradan sadece aylar değil yıllar geçiyor. Bu da pek çok insanın bu süreyi tarifsiz acılar ile geçirmesi demek. Ne yazık ki çevresine duyarsız olan insanlar bu acıları çok da kolay anlayamıyorlar. Ancak Sevgi İzi projesine bir şekilde destek verilmese bile herkesin bu anlamda bilgi sahibi olması da çok önemlidir. Yani herkesin bu tip dövmeleri gördüğünde bunun Sevgi izi olduğunu anlaması gerekiyor. Bu anlamda herkesin desteği beklenmekte. Bundan sonra kayıpların çok uzun süre geçmeden bulunması ve ailelerin acılarının son bulması dileğiyle...

Sevgi İzi 'ne dair önceki yayın.


Blogger tarafından desteklenmektedir.