Banner

Kızıldeniz Dalış Turu

Dalış yapanlar bilirler ki, sualtı insanın bir süre sonra kendini oraya ait hissettiği büyülü bir dünyadır. Öyle bir huzurun ortasında bulursunuz ki kendinizi, yüzeye çıkmak istemezsiniz adeta. Bazı insanların bir balık olma isteği de ondandır. Çünkü orası efsunlu bir dünya! Kızıldeniz dalış turu ise hemen hemen her dalış severin hayallerini süsleyen rotadır. Kızıldeniz ‘in efsaneleri sizi etkisi altına aldığında, hem sualtı canlıları hem de tarih kokan batıkları sizin için vazgeçilmez dalış durakları olacaktır. Köpekbalığı denilince hep korkunç canlılar hayallerimizde canlanır ya, burada zararsız olan türleri ile birlikte yüzeceksiniz. Bu bile son derece heyecan verici bir fikir değil mi?

kızıldeniz, dalış, tur, scuba, blue hole, abu nuhas, ras muhammed, safari, köpekbalıkları, cafecik, tekne konaklamalı dalış turu, kızıldenizde dalış, red sea
Kızıldeniz Tekne Konaklamalı Dalış Turu

Kısacası Kızıldeniz dalış turu tam anlamı ile macera kokan bir yolculuk olacak. Renkli mercanlar ile masallara kahraman olacak, sevimli balıklar ile arkadaş olup kendinizi akıntıya bırakacaksınız. Göreceğiniz canlı türlerini ise sıralamak mümkün değil. Çünkü Kızıldeniz sualtı, dünyanın en çok canlı çeşitliliğine sahip sayılı bölgelerinden biridir. Dalış için belli bir dönemi beklemeniz de gerekmiyor üstelik. Kızıldeniz ‘in iklim özellikler ve hava koşulları hemen hemen her mevsim sizi memnun edecek seviyededir. Bu sebeple de program yapmak çok daha kolay olacaktır. Dilerseniz, tur programınızı kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için THY sizin için iyi bir ulaşım seçeneği olacaktır.

kızıldeniz, dalış, tur, scuba, blue hole, abu nuhas, ras muhammed, safari, köpekbalıkları, cafecik, tekne konaklamalı dalış turu, kızıldenizde dalış, red sea
Kızıldeniz'de dalış turu
Dünya çapında ilk 5’te yer alan milli hava yolu şirketimiz THY, size aktarmasız ve konforlu bir yolculuk vadeder. Diğer taraftan Kızıldeniz dalış turu büyük oranda teknelere bağlı olarak gerçekleştirildiğinden bu noktadan sonra tekne turlarına katılabilirsiniz. Günübirlik turlar bir seçenek olarak karşınıza çıkacak ancak bu turlarda dalış noktaları daha kısıtlı olacaktır. Daha uzak ve keşfedilmemiş sularda dalmak isterseniz tekne konaklamalı dalış turları sizin için daha cazip olacaktır. THY uçak bileti satın alarak hemen programınızı yapmaya başlayın ve önümüzdeki günlerde kendiniz için bir iyilik yaparak uzak ve keyifli bir yolculuğa çıkın. Kesinlikle yeni bir coğrafya yeni bir atmosfer size iyi gelecek. Hele de büyüleyici sualtı dünyasını gördüğünüzde, kendinizden geçeceksiniz. Maceraya hazırsanız, hemen harekete geçin!

www.cafecik.net

Blogger tarafından desteklenmektedir.