Banner

Kısa Bir Kıbrıs Turu Yapmaya Ne Dersiniz?

Yavru Vatan nitelemesi ile andığımız Kıbrıs, ülkemizden hareketle en çok tercih edilen tatil rotalarından biri. Özellikle de vizesiz tatil denildiğinde ilk akla gelenlerden biridir. Vize almanız gerekmediği gibi pasaporta dahi ihtiyaç duymadan, sadece Türkiye Cumhuriyeti kimliğiniz ile birlikte Kıbrıs tatili yapabilir, Akdeniz'in bu özel kıyılarının doyasıya tadını çıkarabilirsiniz. Dış hatlar terminali üzerinden Türk Hava Yolları aracılığıyla gerçekleştireceğiniz Kıbrıs yolculuğu, hem hızlı hem de konforlu olacaktır hem de dış hatlar terminalinin kullanılması sebebi ile size Duty Free avantajı sağlayacaktır. Dolayısıyla da isterseniz hafta sonu Kıbrıs tatiline çıkın kısa ve dinlendirici bir yolculuk yapın, isterseniz de bir haftalık eğlenceye doyacağınız bir tatil!

Girne
Hafta sonu Kıbrıs tatilinde ilk durağınız Girne olmalı. Girne, Kıbrıs ‘ın liman kenti ve en önemli tatil merkezidir. Kumarhaneleri ile ünlü olan kent, muhteşem sahilleri, lüks otelleri ile en iyi vizesiz tatil seçeneği olacaktır size. Kıbrıs tatili denildiğinde ilk akla gelen Girne’den sonra başkent olan Lefkoşa gelir. Zaten Türk Hava Yolları ile Lefkoşa’ya iniş yapacağınız için hafta sonu Kıbrıs tatilinin olmazsa olmaz rotalarından biri de Lefkoşa oluyor bu durumda. Üstelik Lefkoşa tam anlamı ile bir tarih kenti. Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan eserler özellikle göze çarpanlardır. Yürüyerek şehri gezebilir, sadece bir günde Lefkoşa’yı tanıyabilirsiniz.

Kıbrıs Tatili
Kıbrıs tatili yaparken, daha kapsamlı bir program yapacaksanız yani sadece hafta sonu Kıbrıs kaçamağı değil ise planladığınız, Gazimağusa gezinizin en önemli duraklarından biri olacaktır. Vizesiz tatil yapıp, Akdeniz’in tadını çıkaracağınız, dünyaca ünlü kumsallarda gezip, lüks otellerde konaklayabileceğiniz bu gezi, en cazip yurt dışı rotalarından biridir. Ayrıca istediğiniz dönemde bu geziyi gerçekleştirebilirsiniz. Akdeniz ikliminin sıcaklığı sebebi ile kış aylarında bile Türk Hava Yolları uçak bileti alıp Kıbrıs’a doğru yola çıkabilirsiniz. Güzel ada Kıbrıs’ın yani Yavru Vatan’ın sokaklarını, kıyılarını keşfetmek, eğlencelerine adım atmak işte bu kadar kolay. Siz yeter ki küçük de olsa bir tatil yapmak, biraz nefes almak isteyin. Kıbrıs her zaman tercih edebileceğiniz en iyi tatil seçeneği olarak elinizin altında olacaktır. 

www.cafecik.net

Blogger tarafından desteklenmektedir.